Život je krásný?

Dnes je neděle, druhého října roku dvatisícejedenáct. Počasí je nadmíru přívětivé, teploměr si vesele povyskočil na dvaadvacet stupňů, obloha modrá bez mráčků a vítr slabě proměnlivý. Babí léto v plném proudu zachraňuje reputaci léta nebabího, které se letos moc nepředvedlo. Teplotní rekordy padají jeden za druhým jako facky před Poslaneckou sněmovnou. Když v zimě hrozí pád sněhu ze střech na ulici, řeší se to varovným nápisem „Pozor, padá sníh“. U poslanecké sněmovny by možná stálo za to varovat kolemjdoucí nápisem „Pozor, létají facky“.
Někdo tráví víkend ve frontě na lanovku na Sněžku, jiný na demonstraci, někdo střílí na tramvajové zastávce z plynové pistole a jiné už žádný víkend nečeká, protože jeden řidič náklaďáku v Nikaragui nechal nohu na plynu. Lidé se vyhřívají na sluníčku, odpočívají a relaxují, líbají se v parku na lavičce, žádají o rozvod, jezdí na bruslích, na kole, hrají fotbal a padají z oken. Někdo dostal americký kompas k narozeninám a jiný už svůj další vynikající scénář nenapíše.
Jak pravil děda Homolka: „Život je krásný, i když stojí za hovno!“
A jelikož BIO hlásí stupeň číslo dvě a měl bych se tím pádem vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěži, nechám komentování nedávných událostí a jdu si dát zmrzlinu a nastavit tvář hřejivým paprskům. Život je krásný!

P. S. Kapři na vánoční stůl asi nepodraží!

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nedělní (s)hrnutí | Štítky: | Autor: .

Autor: Marek Schejbal

Autor (* 1976) vystudoval VŠTE v Českých Budějovicích obor ekonomika podniku a v současné době pracuje jako účetní. Je spoluzakladatelem uskupení a nakladatelství Otevření, jehož cílem je podpora začínajících spisovatelů. V roce 2012 vyšla jeho básnická prvotina Rýmoryty (Otevření, 2012). Další autorovy texty vyšly ve sbornících Soukromá otevření (Otevření, 2011), Almanach Otevření 2012 (Otevření, 2013) a Pomalé krajiny (Otevření, 2014). Prozaické texty v almanaších Životní jinovatky (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2012) a Našlápnuto (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2013). Taktéž se věnuje divadlu. Je členem divadla VšeMožno a můžete ho vidět v divadelní hře D. Bělohradského „Piš, Karl, piš!“ pojednávající o životě a díle spisovatele Karla Maye. Žije v Praze.

Napsat komentář