Vzhůru do nekonečna…

Když jsem poprvé četl úryvky z nejslavnějšího projevu nedávno zemřelého vizionáře, byl jsem dojatý. Když si jej pročítám nyní, jsem nadšený a plný naděje. Steve Jobs v něm shrnul svůj životní příběh. Jak se věci, které se zprvu zdají být fatální, později promění v důležité odbočky na další cestě životem. Jak je klíčové se při výběru své práce řídit láskou. Jak je podstatné mít odvahu následovat své srdce a intuici.

Můžete být adoptovaní, nedochodit vysokou školu, spát u kamarádů na podlaze, vydělávat si vracením prázdných lahví, chodit jednou týdně na teplé jídlo do kostela, vybudovat od píky prosperující společnost a po deseti letech být vyhozen a přijít o svůj sen…přesto znovu vstát a pracovat, protože když milujete to, co děláte, nic vás nezastaví. I díky pádu najít svou životní lásku a partnerku. Neztrácet víru a bojovat do poslední vteřiny…“Hledejte něco, co budete milovat.“

U nás doma teď s dětmi často sledujeme animovanou pohádku Příběh hraček (Toy Story) z roku 1995. Studio Pixar, které ji natočilo, rozjel Steve Jobs. A byla to v tu dobu naprostá senzace. Dnes patří tento film mezi deset nejlepších animovaných filmů na světě. Hračka Buzz Rakeťák zde pronáší větu, ve které spatřuji analogii se Stevovým životem: „Vzhůru do nekonečna…a ještě dál!“

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Pondělní poprvé | Štítky: | Autor: .

Autor: Marek Schejbal

Autor (* 1976) vystudoval VŠTE v Českých Budějovicích obor ekonomika podniku a v současné době pracuje jako účetní. Je spoluzakladatelem uskupení a nakladatelství Otevření, jehož cílem je podpora začínajících spisovatelů. V roce 2012 vyšla jeho básnická prvotina Rýmoryty (Otevření, 2012). Další autorovy texty vyšly ve sbornících Soukromá otevření (Otevření, 2011), Almanach Otevření 2012 (Otevření, 2013) a Pomalé krajiny (Otevření, 2014). Prozaické texty v almanaších Životní jinovatky (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2012) a Našlápnuto (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2013). Taktéž se věnuje divadlu. Je členem divadla VšeMožno a můžete ho vidět v divadelní hře D. Bělohradského „Piš, Karl, piš!“ pojednávající o životě a díle spisovatele Karla Maye. Žije v Praze.

Napsat komentář