Čtyři metry za mřížemi

Někde teče z kohoutku voda obohacená o „kvalitní“ dusičnany, jinde se léčí pacienti podle toho, u které jsou zdravotní pojišťovny. No jo, dusíkatá hnojiva se sice v zemědělství používají, ale zase máme rychle vypěstovanou zeleninu. Tak holt zvyšte příjem vitaminu C a hlídejte si přijatelný denní příjem dusičnanů pro dospělého, což je asi 300mg a v případě zdravotních problému mějte u sebe tu správnou kartičku pojišťovny.

Blokujeme peníze pro program rozdávání potravin pro chudé, pořádáme ankety o strom roku a trpíme osteoporózou. Tak na to se musím podívat zblízka špičkovým laserovým dálkoměrem Moskito: Málo jídla = málo energie = nedostatek pohybu = příčina osteoporózy a nemožnost návštěvy stromů roku. Málo jídla = podvýživa = příčina osteoporózy a nemožnost návštěvy stromů roku.
Ze seniorů se stávají bezdomovci a budeme rušit malé porodnice. To je přeci jasné, aby se nám nerodilo více bezdomovců.
Noční mrazy lámou rekordy a vězni trpí špatnými životními podmínkami za mřížemi. Čtyři metry čtvereční je málo? Jako byste třeba dva roky bydleli na záchodě v paneláku, ale jen proto, že jste předtím káleli na sousedův práh. Můžou být rádi, že nemrznou venku, mají co jíst, netrpí osteoporózou a nepijí dusičnany. Jen ten strom roku neuvidí.
Vy jste dočetli až sem? Tak ale nesedět, nekoukat a jděte makat! Nebo alespoň na procházku do Skaličky v Olomouckém kraji.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nedělní (s)hrnutí | Štítky: | Autor: .

Autor: Marek Schejbal

Autor (* 1976) vystudoval VŠTE v Českých Budějovicích obor ekonomika podniku a v současné době pracuje jako účetní. Je spoluzakladatelem uskupení a nakladatelství Otevření, jehož cílem je podpora začínajících spisovatelů. V roce 2012 vyšla jeho básnická prvotina Rýmoryty (Otevření, 2012). Další autorovy texty vyšly ve sbornících Soukromá otevření (Otevření, 2011), Almanach Otevření 2012 (Otevření, 2013) a Pomalé krajiny (Otevření, 2014). Prozaické texty v almanaších Životní jinovatky (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2012) a Našlápnuto (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2013). Taktéž se věnuje divadlu. Je členem divadla VšeMožno a můžete ho vidět v divadelní hře D. Bělohradského „Piš, Karl, piš!“ pojednávající o životě a díle spisovatele Karla Maye. Žije v Praze.

Napsat komentář