Víte, že?

Navštěvujete pravidelně svého stomatologa? Víte, že jedna minuta preventivní prohlídky stojí dle zubařů kolem dvaceti pěti korun? Víte, že za kaz si každý můžete sám a jeho odstranění byste si měli platit na dřevo? Jdu si dnes již posedmé vyčistit zuby…Navštěvujete pravidelně dopravní inspektorát? Víte, že za zápis vozidla do registru zaplatíte brzy jeden tisíc čtyři sta korun? Víte, že za ztracenou SPZ si každý můžete sám a vydání náhradní Vás přijde na šest set korun? Jdu si přišroubovat, přilepit a přivázat (a to všechno najednou) značku u auta…Víte, že psát reportáž vás může stát třicet tisíc korun? Radši než psát reportáž si jdu upéct chleba…

Víte, že se dá za 4,2 milionu korun koupit dům, který má hodnotu více než 10 milionu korun? Jdu vynadat svému realitnímu makléřovi za jeho neschopnost…Víte, že pokud budete pilotovat vrtulník v noci, dostanete zaplaceno o půlku méně než za létání ve dne? Jdu si zjistit, proč se za rozšíření kvalifikace o létání v noci připlácí navíc…Víte, že ve vlaku si vedle vás může přisednout kudlanka nábožná? Jdu si koupit jízdenku, protože mě zajímá, jestli jezdí načerno…Víte, že nový občanský zákoník přikazuje dětem poslouchat rodiče? Jdu vzbudit dvouletého syna Jonáše, aby si zákoník přečetl a laskavě se dle něj řídil…Víte, že slunce zítra vychází v 7:25? Jdu si nařídit budík…Víte, že existuje občanský, nautický a astronomický soumrak? Jdu se smrákat do peřin…Víte, že svět je plný hamižných finančníků a politiků? Bohužel ano. Jdu zavolat Fr. R. Čechovi, jestli jde na skleničku, abychom to všechno spláchli.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nedělní (s)hrnutí | Štítky: | Autor: .

Autor: Marek Schejbal

Autor (* 1976) vystudoval VŠTE v Českých Budějovicích obor ekonomika podniku a v současné době pracuje jako účetní. Je spoluzakladatelem uskupení a nakladatelství Otevření. V roce 2012 vyšla jeho básnická prvotina Rýmoryty (Otevření, 2012). Další autorovy texty vyšly ve sbornících Soukromá otevření (Otevření, 2011), Almanach Otevření 2012 (Otevření, 2013), Pomalé krajiny (Otevření, 2014), Na hraně (Otevření, 2020) a Zpěvy ulice (Otevření, 2023). Prozaické texty v almanaších Životní jinovatky (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2012) a Našlápnuto (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2013). Taktéž se věnuje divadlu a hudbě. Je členem divadla VšeMožno a můžete ho vidět v divadelní hře D. Bělohradského „Piš, Karl, piš!“ pojednávající o životě a díle spisovatele Karla Maye. Je frontmanem kapely WinterSeason, která hraje vlastní skladby s českými texty. Žije v Praze.

Napsat komentář