Čtyři metry za mřížemi

Někde teče z kohoutku voda obohacená o „kvalitní“ dusičnany, jinde se léčí pacienti podle toho, u které jsou zdravotní pojišťovny. No jo, dusíkatá hnojiva se sice v zemědělství používají, ale zase máme rychle vypěstovanou zeleninu. Tak holt zvyšte příjem vitaminu C a hlídejte si přijatelný denní příjem dusičnanů pro dospělého, což je asi 300mg a v případě zdravotních problému mějte u sebe tu správnou kartičku pojišťovny.

Blokujeme peníze pro program rozdávání potravin pro chudé, pořádáme ankety o strom roku a trpíme osteoporózou. Tak na to se musím podívat zblízka špičkovým laserovým dálkoměrem Moskito: Málo jídla = málo energie = nedostatek pohybu = příčina osteoporózy a nemožnost návštěvy stromů roku. Málo jídla = podvýživa = příčina osteoporózy a nemožnost návštěvy stromů roku.
Ze seniorů se stávají bezdomovci a budeme rušit malé porodnice. To je přeci jasné, aby se nám nerodilo více bezdomovců.
Noční mrazy lámou rekordy a vězni trpí špatnými životními podmínkami za mřížemi. Čtyři metry čtvereční je málo? Jako byste třeba dva roky bydleli na záchodě v paneláku, ale jen proto, že jste předtím káleli na sousedův práh. Můžou být rádi, že nemrznou venku, mají co jíst, netrpí osteoporózou a nepijí dusičnany. Jen ten strom roku neuvidí.
Vy jste dočetli až sem? Tak ale nesedět, nekoukat a jděte makat! Nebo alespoň na procházku do Skaličky v Olomouckém kraji.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nedělní (s)hrnutí | Štítky: | Autor: .

Autor: Marek Schejbal

Autor (* 1976) vystudoval VŠTE v Českých Budějovicích obor ekonomika podniku a v současné době pracuje jako účetní. Je spoluzakladatelem uskupení a nakladatelství Otevření. V roce 2012 vyšla jeho básnická prvotina Rýmoryty (Otevření, 2012). Další autorovy texty vyšly ve sbornících Soukromá otevření (Otevření, 2011), Almanach Otevření 2012 (Otevření, 2013), Pomalé krajiny (Otevření, 2014), Na hraně (Otevření, 2020) a Zpěvy ulice (Otevření, 2023). Prozaické texty v almanaších Životní jinovatky (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2012) a Našlápnuto (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2013). Taktéž se věnuje divadlu a hudbě. Je členem divadla VšeMožno a můžete ho vidět v divadelní hře D. Bělohradského „Piš, Karl, piš!“ pojednávající o životě a díle spisovatele Karla Maye. Je frontmanem kapely WinterSeason, která hraje vlastní skladby s českými texty. Žije v Praze.

Napsat komentář