Týdenní menu 27.2.-4.3.2012

Změny klepou na dveře. Nová personální vyhláška ministra zdravotnictví bude upravovat počet lékařů na nemocničních odděleních. Ano máte pravdu, počty se nezvyšují. Zkušení lékaři budou k dispozici na telefonu či emailu. Pacienti nezůstanou pozadu a díky internetu a kvalitní web kameře si v pohodlí domova dle staženého PéDéeF návodu sami provedou kolonoskopické vyšetření, které doktor vyhodnotí a emailem zašle resumé. A nikdo se nikam zbytečně netrmácí.
Kamery jsou přeci velice užitečné zařízení. Na Vrchním státním zastupitelství zaznamenaly dvě osoby v kanceláři Grygárka. Pustil je tam Mečl. Grygárek to nevěděl. Zeman to věděl. Rampula to vyzradil. Policie to nepotvrdila ani nevyvrátila. Jde o zájem státu, konstatuje Zeman. Mečl to Rampulovi neřekl. Prequel: Pospíšil odvolal Rampulu. Městský soud v Praze odvolání zneplatnil. Sequel: „Buď já nebo Rampula,“ prohlásil Zeman. Rampula odvolal Bělohlávkovou. „Pokud zůstane Rampula, já ne,“ vyjádřil se Pospíšil. Mečl se vrací na Nejvyšší státní zastupitelství. Rampula zrušil návrh na odvolání Grygárka. Z toho by ztratily hlavu i panáčci na semaforech.
Začal týden neklidu proti reformě vysokého školství. Ulice plné parazitů. Objímají školu, líbají se a brání akademické svobody. Fuj!
Skřivani se vracejí a hlásí příchod jara a plýtvání peněz na Vnitru z evropských dotací. Na Vnitru se krade kupříkladu bezdůvodným navýšením zakázky o 249 tisíc, či placením za právní služby ve výši 20 milionů, i když smlouva zněla na 6,5 milionu. Ale abych nekřivdil, také se zde i pracuje: Rozpuštění KSČM vláda nenavrhne, protože Vnitro pro to nenašlo argumenty.
Smlouvy mezi Dopravním podnikem a společností Škoda Transportation na poruchové tramvaje ForCity prakticky není možné vypovědět. Dopravce musí odebrat všech 250 objednaných tramvají za 18 miliard korun. Nevíš co s nakradenými milióny? www.odklon.cz
Poctivý občan Starka chce za neoprávněných 84 dní ve vazbě stamiliony. Poctivý úředníci odborů dopravy nepoznají padělky technických průkazů vozidel. Celní správa rozdává letáky o kontrolách a případném postihu poctivým vietnamským obchodníkům.

uplacená inzerce:
Potřebujete půjčit? Navštivte naše stránky: VV.V.Barta.ABL

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Nedělní (s)hrnutí | Štítky: | Autor: .

Autor: Marek Schejbal

Autor (* 1976) vystudoval VŠTE v Českých Budějovicích obor ekonomika podniku a v současné době pracuje jako účetní. Je spoluzakladatelem uskupení a nakladatelství Otevření. V roce 2012 vyšla jeho básnická prvotina Rýmoryty (Otevření, 2012). Další autorovy texty vyšly ve sbornících Soukromá otevření (Otevření, 2011), Almanach Otevření 2012 (Otevření, 2013), Pomalé krajiny (Otevření, 2014), Na hraně (Otevření, 2020) a Zpěvy ulice (Otevření, 2023). Prozaické texty v almanaších Životní jinovatky (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2012) a Našlápnuto (Dílny tvůrčího psaní E.Hauserové, 2013). Taktéž se věnuje divadlu a hudbě. Je členem divadla VšeMožno a můžete ho vidět v divadelní hře D. Bělohradského „Piš, Karl, piš!“ pojednávající o životě a díle spisovatele Karla Maye. Je frontmanem kapely WinterSeason, která hraje vlastní skladby s českými texty. Žije v Praze.

Napsat komentář