Myslete na ženy

U nás v Čechách je zvláštním zvykem postavit restauraci, fast food nebo zrekonstruovat starou hospodu, vybavit jí WC, často s nejmodernějším umyvadlem a drahými doplňky, ale když za sebou dáma zavře dveře na WC a hledá háček, na který by si pověsila tašku, nenajde nic. Jak to ti projektanti, vedoucí díla nebo dělníci myslí, když dokončí takovou práci? Mám si svou kabelku na WC držet snad na klíně jako ve vlaku? Nebo si ji mám položit na podlahu, pocákanou od splachování? Nevím, jak to řeší jiné ženy a zajímalo by mě to.

Já to většinou řeším pověšením tašky na kliku. Jako tuhle, když jsem měla novou barevnou semišovou tašku. Jak jsem tašku pověsila, začala se mi do kabinky dobývat paní, která ignorovala červenou krytku Obsazeno a za tu kliku pořádně několikrát vzala. Klika opsala pár čtvrtkruhů nahoru a dolů a má nová barevná taška se ve chvíli válela na urousané podlaze. Háčky za padesát korun by všechno vyřešily, ale nejsou …

Možná by se dalo něco přiučit jinde. Vloni jsme v Itálii na dovolené zašli do jedné rodinné restaurace v horské vesničce. Nejprve přiběhl majitel, připravil mi židli k sezení, hned vzápětí přiběhl jeho syn s malým kovovým stolkem na deseticentimetrových nožkách jako podložkou pro mou tašku. Abych ji prý nemusela věšet na židli, v průběhu večeře by mi sklouzávala. Na WC tu měli na zdi dokonce dva dvojvěšáčky, na kabelku, plášť, deštník a třeba ještě něco.

Tady bohužel háčky nemají ani ve zkoušecích kabinkách v některých obchodech. Vzpomínám na jeden nákup spodního prádla.. Šla jsem si to spodní prádlo do kabinky zkusit, to se musíte vysvléct úplně. A pověsit si kabelku, kabát, svetr, košili a prádlo NĚKAM. Háčky v tomto případě byly. Ale vysoko. Tak se natahuju se svými 163 cm, baletím na špičkách a pak se snažím povyskočit s každým kouskem oblečení zvlášť, třeba se alespoň některý povede zachytit. Marně. Volám prodavačku, kam si mám ty věci pověsit, háčky jsou tak vysoko! Pokrčí rameny: Dejte mi ty věci, já vám je vezmu k pokladně a přinesu, až mi řeknete. Jo, to víte, to montovali chlapi, ti nemyslí na ženy! Ti myslí jen na sebe!

Pro všechny muže to snad neplatí. Pro některé evidentně ano. Nebo že by to platilo pro většinu? Eskymácký šaman Hivshu si asi taky něčeho všiml, když říkal na přednášce: já tu vaši kulturu nechápu. Jak můžete neobdivovat ženy? Muži si myslí, že jsou jim nadřazení a moc na ženy nemyslí. Přitom ženy jsou zázračné bytosti.

Napsat komentář