Mám spoustu otázek v sobě
a budou napsané na mém hrobě
a budou napsané u mého stolu
a zemřu ve smrti a bolu.
Zbavím se otázek, vydám je ven,
otevřu obrázek života sen.
Zbavím se myšlenek zavřených v duši,
otevřu prostoru, vyklepu buši.
Zbavím se myšlenek, zbavím se otázek …
Jó, to však lehko se řekne,
Když má odvaha se každého stínu lekne,
a tím tvorbu myšlenek sepne …
Zbavit se myšlenek tím,
že je rozpustím,
to možná půjde
– však trvá to století…
A tak si sedím a dívám se ven,
v mé mysli pluje úspěšný sen.
A na konci snu se zjeví můj hrob,
A u toho se kupí otázek stoh .
Básně čtené v Rádiu Applaus dne 1.7.2014 (http://www.radioapplaus.com/967_KREV-01-07-2014)

Zase bude líp…
to není smutná báseň … na konci básně měl být smajlík. Ale děkuji za podporu :-).