Mám spoustu otázek…

Mám spoustu otázek v sobě
a budou napsané na mém hrobě
a budou napsané u mého stolu
a zemřu ve smrti a bolu.

Zbavím se otázek, vydám je ven,
otevřu obrázek života sen.

Zbavím se myšlenek zavřených v duši,
otevřu prostoru, vyklepu buši.

Zbavím se myšlenek, zbavím se otázek …

Jó, to však lehko se řekne,
Když má odvaha se každého stínu lekne,
a tím tvorbu myšlenek sepne …

Zbavit se myšlenek tím,
že je rozpustím,
to možná půjde
– však trvá to století…

A tak si sedím a dívám se ven,
v mé mysli pluje úspěšný sen.
A na konci snu se zjeví můj hrob,
A u toho se kupí otázek stoh .

 

Básně čtené v Rádiu Applaus dne 1.7.2014 (http://www.radioapplaus.com/967_KREV-01-07-2014)

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Básnění | Štítky: | Autor: .

Autor: Sima Sima

Od minulého Almanachu je to stále žena středního věku, která píše básně a píše je stále poskrovnu. Neb při cestě pracovní zdolává i cestu studijní. Nachází se v době, kdy prochází proměnou a již ji moc neuspokojuje rytmus básní minulých. Z minulé doby je v tomto Almanachu báseň Co se v trávě právě třpytí?. Ostatní básně jsou nové, vytvořené pro téma ulice. „Milý čtenáři, přeji ti klidný prostor a čas pro možnost prožitku.“

2 komentáře u „Mám spoustu otázek…

Napsat komentář