Bdění s M.

Je noc a já bdělá

nemohu spát,

s osudem hrát…

To, co bych chtěla

zdraví jí dát

Kdybych snad směla

ač strach bych při tom měla

co smím i nesmím dát či brát

Chtěla bych obejmout

snad jsem příliš smělá

náruč, lásku nabídnout

cokoli změnit, dělat

pro její úsměv, pro radost

bez bolesti, trápení

mít šanci… času dost.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Básnění, POETICKÉ OTVÍRÁNÍ 2015 | Štítky: | Autor: .

Autor: Radka Košňarová

Básnířka a snílek, profesí terapeutka. Ráda se potkává s lidmi, poslouchá příběhy, miluje film i divadlo, literaturu, hudbu a umění vůbec. Zalíbení v psaní básniček, říkanek má již od mládí, většinou z touhy vypovědět, co se ukrývá v srdci, co běží hlavou. Dříve vydala sbírku Cestou do ticha (nakl. Alfa-Omega, 2009), a několik samizdatových sbírek (Znamení, Na chvíli nebo Složitosti světa). Též se účastnila vydávání Almanachu – tvořivého počinu skupiny Otevření, s nímž spolupracuje od roku 2012.

Napsat komentář