Dlouhý den

Poslední paprsek nejdelší slunečné chvíle v roce zeslábl a v ten moment jsem na kůži pocítil chlad. Rekapitulovat prožité ve mně probudil joint a pivo, žižkovské kombo. Chybí jen václavská klobása a můžeme hovořit o pražské trojici.

Štěstěna mě obdařila schopností vypouštět nepodstatné. Mantra unikla ze všedního koloběhu, odlákala pozornost a vzduch zhoustl. Proti mně prošlo ulicí mnoho lidí. Ve svých obličejích zvrásčili čelo v rozbouřené moře. Kůže na rukách v receptory skryté krásy se zvlnila. A duše od zloby se odpoutala. Mysl do jednoho bodu upřena, rozplétala zamotané slunce, zanesené zavátým pískem. Tak chutná pouštní duna, ke které každý z nás s jistotou dojde.

Voda osvěží a lze po ní plout dál, smrtelné rány ztratí na vážnosti. V deltě lze s mořem splynout hladce. Pokud ti rybář neprotrhne háčkem chřtán a nechytí tě do záchranné sítě. Vyslovit protest proti tvému odchodu může jen papež žijící s úctou k životu.

V zajateckém táboře chybí čubka, místo ní talár krmí lží odklizené osoby. Skryt mezi čtyřmi zdmi zrealizovals plán: STÁT SE NEVIDITELNÝM. Projít skrz ztracený dav nepozorován. Zbaven všeho a všech, cítit radost z toho být sám.

Společnost nepřijímá devianty. Bojí se jejich pravdy. Samotáře baví nepochopení vzdálených.

Stačí jedno slunce přes den a poté vysvitne tulákův měsíc.

Představujeme autory almanachu Zpěvy ulice.

Příspěvek byl publikován | Rubrika: Básnění | Štítky: | Autor: .

Autor: Lukáš Sobíšek

Autor si psaním krátí čekání na slunovrat. Svou tvorbu začal veřejně prezentovat v umělecké skupině Blázni.cz pod pseudonymem Kulturní Pornograf. Kristova léta uzavřel první básnickou sbírkou Sedm dní samoty (2019). Přispívá do almanachů skupiny Blázni.cz a Teplického Šlauchu 2020. Často vystupuje na literárních akcích, sám organizuje pravidelný večer autorského čtení „Open Mike bláznů a přátel“ v klubu Paliárka na Smíchově. Kromě poezie se věnuje i hudbě. Jako kytarista působil v metalové kapele Morgus Down. V post pubertálním období se vrátil k houslím v kapelách Řín, WITH a Born From Ash. Nyní hraje na housle ve skupině Blue Betty Blues Band. Motto: „I AM A STORY TELLER MISSING AN AUDIENCE.“