Vydání knihy

Výroba a vydání knihy vlastním nákladem autora

Výroba knihy znamená kompletní přípravu Vašeho titulu naším nakladatelstvím.
Do přípravy knihy k výrobě zahrnujeme jeden grafický návrh obálky, jazykovou korekturu, redakční práce, přípravu pro tisk, a to včetně formátování textu a sazby, zadání tiskárně, tisk vzorového nátisku knihy (náhled tiskového archu) a tisk knihy.

Vydáním knihy vlastním nákladem rozumíme situaci, kdy vydavatelem knihy je sám autor, který hradí veškeré náklady na výrobu a vydání knihy. Jedná se o zveřejnění publikace naším nakladatelstvím. Vydání knihy je podmíněno povinnými údaji v knize, ohlášením knihy, odvodem pěti povinných výtisků knihovnám a zajištěním nabídkové povinnosti knihovnám v souladu se zákonem. Zařazení titulu do databáze knih Svazu českých knihkupců a nakladatelů. Knize je přiděleno mezinárodní identifikační číslo ISBN. Distribuci a prodej knihy si zajišťuje sám autor. 

Vzorová cena pro výrobu a vydání knihy formátu B6, barevná obálka (lesklá nebo matná laminace), černobílé stránky, brožovaná vazba V2, rozsah do 130 stran, jeden grafický návrh obálky, základní typografickou úpravu, jazykovou korekturu, redakční práce, přidělení ISBN, EAN kód, zadání tiskárně, vzorový nátisk knihy (náhled tiskového archu), tisk a odeslání na adresu zadavatele:

Při 50 ks
20 000 Kč + náklady na tisk dle kalkulace tiskárny od cca 6 000 Kč (záloha 15 000 Kč na začátku, doplatek po kontrole náhledu tiskového archu knihy)
10 knih pro nakladatelství k zajištění povinných výtisků, nabídkové povinnosti a k propagaci knihy

Při 100 ks
20 000 Kč + náklady na tisk dle kalkulace tiskárny od cca 8 500 Kč (záloha 15 000 Kč na začátku, doplatek po kontrole náhledu tiskového archu knihy)
10 knih pro nakladatelství k zajištění povinných výtisků, nabídkové povinnosti a k propagaci knihy

Při 150 ks
20 000 Kč + náklady na tisk dle kalkulace tiskárny od cca 10 500 Kč (záloha 15 000 Kč na začátku, doplatek po kontrole náhledu tiskového archu knihy)
15 knih pro nakladatelství k zajištění povinných výtisků, nabídkové povinnosti a k propagaci knihy

Při 200 ks
20 000 Kč + náklady na tisk dle kalkulace tiskárny od cca 13 000 Kč (záloha 20 000 Kč na začátku, doplatek po kontrole náhledu tiskového archu knihy)
15 knih pro nakladatelství k zajištění povinných výtisků, nabídkové povinnosti a k propagaci knihy

Po dohodě možnost individuální kalkulace, propagace knihy – uspořádání křtu, autorská čtení, čtení v rádiu, prodej přes náš eshop, distribuci přes Kosmas.

Předtím, než vám vypracujeme návrh kalkulace, nám na email info@otevreni.com zašlete prosím anotaci a ukázku dle vašeho výběru z připravované knihy.

Redakce si vyhrazuje právo dílo odmítnout, jelikož nezapadá do konceptu vydavatelství, anebo je vydání díla pro něj nevýhodné. Vydáváme pouze autory, jež si dílo zafinancují, popř. spolufinancují. Taktéž si vyhrazujeme právo dílo po konzultaci s autorem seřadit a upravit dle svého uvážení. Nakladatelství si ponechává část redakčních výtisků, zpravidla jde o cca 10 ks.