Uskupení Otevření – zakládající členové

 BB
Píše básně od puberty. Prošel nejrůznějším povoláními – od automechanika, hasiče, nádvorníka až po obchodníka a ředitele.Žije s rodinou u Prahy. Je autorem knihy Bylbýt. Tvoří přírodní sochy z kamenů.
 Fricová Tereza
Žena. Kámen. Květina.
Miluje pohyb, stromy, západ slunce, hory, ticho, dobré jídlo, auta a big beat. Učí se pokoře.
Přes deset let se profesně věnuje marketingové komunikaci a PR.
Ráda zkoumá zákoutí lidské duše, protiklady, souvislosti, vztahy. Píše a zprostředkovává texty, které k ní přicházejí, ostatním.
Gregorová Jana
Psané slovo ji zajímalo už od raného dětství, číst a psát se naučila ve třech letech. Píše básně a povídky. Kromě psaní ji v poslední době zaujal koncept permakulturních zahrad. Chystá se vytvořit divokou permakulturní zahradu, kde by mohla pořádat setkání s uměleckou tvorbou.
Havlová Iveta
Původní profesí právnička. Kromě básní píše prózu. texty k písním, maluje. V současnosti se živí jako životní kouč a kouč kreativity.
 Kolaříková Irina
Maluje a básně píše od mala, s většími či menšími přestávkami. Vyučená krajkářka, vystudovaná romanistka. Poštěstilo se jí dvakrát vystavovat (grafika, monotypy). Pracovala v různých zaměstnáních, spojených s cizími jazyky. Trochu cestovala, hlavně na jih. Miluje zvířenu i květenu. Připravuje svou první sbírku poetických textů.
 Košňarová Radka
básnířka a snílek, profesí terapeutka, sociální pracovnice, nebo v minulosti učitelka, ráda se potkává s lidmi, poslouchá příběhy, miluje film i divadlo, literaturu, hudbu a umění vůbec. Ráda cestuje a relaxuje v přírodě, občas jako turista, jindy jako sportovec. Zálíbení v psaní básniček, říkanek má již od mládí, většinou z touhy vypovědět, co se ukrývá v srdci, co běží hlavou. Vydala sbírku Cestou do ticha – nakl. Alfa-Omega – jinak v samizdatu rané sbírky Na chvíli a Znamení aktuálně ve skupině Otevření publikuje na web stránkách, čte při autorských večerech v různých literárních kavárnách.
Ludvichová Klára
Ta, která zapáleně tvoří vše možné. Básničky začala psát 8.3.2011 pod vlivem Umělcovy cesty, kterou absolvovala u Honzy Vávry. Optimistka, hravá nadšenkyně životem, hrdá češka a kladeňačka.
Malina Karel Robert
Karel pochází z krásného lázeňského městečka Poděbrady, kde celý život působil jako lázeňský lékař srdečních chorob. Na velmi těžká stará kolena rozhodl se strávit poslední životní chvilky v malém bytě na pražském okraji s jedinou spolubydlící. Karla by měl každý rád, je to veselý chlapík, ovšem trpí úzkostmi stáří, fobiemi téměř ze všech sdělovacích prostředků a veřejného života obecně, tudíž je málo kdy k vidění a vzhledem k nedostatečnému hlasovému fondu taktéž k slyšení. Dává přednost poklidné tvorbě, potažmo snění. Psaní nejen poezie se věnuje odedávna, zatím nic nevydal knižně, ale už se to blíží.
Michaela Isabela
Odmala píše deníky, básně, povídky, ráda poslouchá autorské čtení. Miluje tvořivost v jakékoli podobě, tančí, zpívá, maluje, tvoří hudbu a divadlo. Měla léta blok na psaní, od kterého ji pomohla Umělcova cesta a kamarád. Od té doby ráda podporuje lidičky k tvorbě. Je to pro ni přirozený projev duše, který přináší radost a barvy do šedi, která se usazuje v našich životech. Profesí má spousty, ráda pracuje s dětmi, starými lidmi a všemi co potřebují pomoc.
DSC07162 Nezbedová Alena (ALANÉE)
Alanée je tvůrčí experimentátor a praktik umění všeho druhu. Čerpá z osobních prožitků, ze situací všedního dne, avšak největší inspirací je jí přátelství, láska, příroda a lidská duše. Jejími protředky jsou slova spojená do veršů i próz, objektiv fotoaparátu, olejové barvy, akvarel i akryl, pastel, pastelky i tuš, tablet, hlas a klávesy. V praktickém životě se věnuje především rodině, redakční práci a učení. www.alanee.cz
Nováková Petra-fotografka
Prvním velkým fotografickým vzorem se stal její otec. Ten velmi nápaditě zdokumentoval její dětství a nepřímo ji navedl k fotografování. Ráda fotí vše zajímavé, ať už se jedná o přírodu, město nebo lidi. V poslední době se snaží proniknout do tajemství módy a dokumentu.
David PillowPillow David
(* 1979, Ostrava), básník, spisovatel, redaktor, příležitostný DJ. Pořádá a moderuje literárně-hudební pořady Otevírání, Básnickou revue a každoroční večírek u příležitosti ukončení sezóny Dotočná. Spolupracuje s hudebníky a výtvarníky. Vystupuje s projekty Monolit, Dialogy s klavírem a divadelním spolkem Au! Píše knihy, komiksové scénáře a divadelní hry. Obdivuje město Vídeň a elegantní nebojácné ženy. Rád testuje pohovky v kavárnách, literárních salónech a prochází se nočním městem. Společně s Radimem Hayekem se podílel na fotografickém konceptu Siluety Noci. Vydal básnický román Vzkazy Madame X (2012, Beletris) a crazy prózu Antihrdinové (2014, Beletris) a nejnověji společnou sbírku básní s básnířkou Annou Kaczmarskou, Hořící mrholení (Kampe, 2015).  Žije v Praze.
Schejbal Marek
Všestranně založený muž, pěvec a nově také moderátor pořadu Otevírání, který probíhá každý druhý čtvrtek v kavárně Barriqáda. Vydal básnickou knihu Rýmoryty (2012) Živí se jako účetní a grafik. Spoluautor knih Soukromá otevření, Almanach Otevření 2012, Životní Jinovatky, Našlápnuto, Pomalé krajiny, spoluzakladatel uskupení www.otevreni.com, ale také flegmatik, ospalec i fotograf. Absolvent všemožných kurzů, umělec spící i bdící, který je malířem i obrazem.
Třešňák Pavel
Rád objevuje nová místa a nové kraje – na horách i jinde. Rád hledá krásu prostřednictvím fotografování přírody i jiných věcí a lidí. Psaním začal původně zmírňovat své těžké chvíle, později objevil širší škálu podnětů, které stojí za to nějak vyjádřit.
Voženílková Simona (Sima Sima)
Simona Voženílková (* 19:-):-)) se stala dočasnou obětí své doby a prostředí (sen otce mít syna a např. představa ženy jako obětního beránka). V dětství ji bavilo zpívat, tancovat, malovat a hrát. Se sestrami si psaly detektivní povídky a pohádky. Chtěla být učitelkou, kadeřnicí, dětskou sestrou, konstruktérkou ve výrobě aut. Do 25 let se jí intenzivně zdály sny, v kterých byla krasobruslařkou, fotografkou, choreografkou. Ale tlakem svého okolí a svou neodvahou dospěla pouze k rozvoji logického mozku (práce v IT) . Umělecký mozek a srdce si zakázala, aniž by si to uvědomila. A to se začalo projevovat nespokojeností, duševní krizí a zhoršením zdravotního stavu. Básně nikdy nepsala. Poprvé je vytvořila v roce 2004, kdy si představila dětskou básnickou knížku „Roční protiklady“ (v roce 2012 dostala odvahu a požádala svoji známou, aby k ní vytvořila obrázky. Jeden designér se nabídl ji zpodobnit graficky a nyní se hledá vydavatel). Pak nic. Ale v roce 2009 – v době hluboké duševní krize, se začaly najednou básničky rojit. „Myslela jsem si, že jsem schizofrenik. V hlavě jsem měla různé hlasy a já byla skoro otrokem těch hlasů a básní. Tak jsem si je v roce 2010 zakázala.“ … ale protože věděla, že něco není v pořádku a musí něco v životě změnit, tak se v únoru 2012 zúčastnila kurzu „Umělcova cesta“. Tím si dovolila básnický projev a od té doby publikuje na stránkách www.otevreni.com, s nimiž se účastní autorských čtení a také radiočtení v pořadu KREV v radiu Applaus (www.applaus.com). Od dubna 2013 si hraje intuitivně na elektronické klávesy a od září 2013 chodí občas zpívat do sboru. Dále se zúčastňuje kurzu „Zpívání pro radost“ pod vedením Dity Veselé. …a co dál?: „Uvidíme. Každopádně jsem si více vědoma svého žití. Čtenářům i posluchačům přeji to samé, a také prostor a čas pro jejich duši.“